Bavlněné etikety

Vyrobíme pro Vás bavlněné etikety, které jsme nově zařadili do naší nabídky. Bavlněné etikety vyrábíme termotransferem nebo ražbou.

Potisk na bavlnu s sebou přináší jistá omezení a úskalí. Kupující by měl vědět, že potisk lze realizovat jen černou barvou a šířka etikety musí být 30 mm. Barevný kontrast je nižší a  prací odonost je mírně snížena, oproti klasickým etiketám.

Doporučujeme proto provést individuáoní prací zkoušky.

Pokud chcete objednat bavlněné etikety, kontaktujte naše obchodní oddělení nebo objednejte v našem e-shopu.

 

Otázka a odpovědi

Píšete, že lze tisknout jen černou barvou. Viděla jsem ale etikety hnědé.

- Ano na bavlnu lze tisknou i jinými barvami, bavlnu je ale nutno předem chemicky ošetřit primerem, který zaručuje přilnavost barvy k bavlně. My primer neopoužíváme, Je totiž diskutabilní, zda máme výrobek, který má být považován za ekologiký chemicky ošetřovat, aniž by na to byl konečný spotřebitel upozorněn.

Proč nabízíte jen šířku 30 mm.  Chtěla bych 35mm širokou.

- Vycházíme z dostupných rozměrů. Výroba širších nebo úzších etiket je v zásadě možná, ale vyžadovalo by to vícenáklady, které se vrátí například při odběru 500000 etiket

Vyrábíme černo-bílé textilní etikety  a barevné textilní etikety s pracími symboly a logem zákazníka. Etikety lze našívat nebo nažehlovat, lze je objednat nastříhané nebo v pásu. Zhotovujeme také jmenovky na oblečení , které ocení zejména maminky s malými dětmi.

Jak objednat etikety?

Nejdříve si ujasněte, jaké údaje budete na etiketě potřebovat zobrazit. K tomu vám může pomoci manuál s pracími symboly, kde naleznete všechny používané prací symboly podle platné normy. A dále doporučujeme navštívit realizované ukázky , abyste si udělali představu, jak velkou etiketu budete potřebovat. Symboly musí mít nějakou minimální výšku, rozestup apod. Také logo má nějaké ochranné zóny a je potřeba počítat také s prostorem pro zašití. Pamatujte, že tiskneme na textil. To, co je ještě čitelné na papíře, nemusí být už čitelné na textilu. Nakonec zbývá rozhodnout, zda preferujete levnější černo bílou variantu, nebo potřebujete etikety barevné.  • Etiketu zašíváme v místě střihu. Pro zašití je třeba minimálně 3 mm rezerva. Pro méně zkušené, doporučujeme 5 mm.
  • Minimální výška symbolu na etiketě je 5 mm. Pořadí symbolů je dáno normou. Minimální výška písmen 2 mm.
  • Pro objednání použijte příslušnou kartu zboží. Uvnitř každé karty si sami navolíte prací symboly, texty a dozvíte se konečnou cenu, podle vaší konfigurace
  • Loga a obrázky posílejte jen ve vektorových formátech *.cdr nebo *.ai případně v *.pdf
  • Před zahájením výroby vám pošleme grafický náhled k odsouhlasení a korektuře. Je vaší povinností jej pečlivě zkontrolovat a vznést námitky.