Stuhy s potiskem - otázky a odpovědi

Jaké údaje Vám mám zaslat, pokud chci vyrobit stuhu s potiskem na přání?

Zašlete nám grafiku v rozkřivkovném vektorovém formátu .cdr v měřítku 1:1 a okotujete šířku loga, výšku loga, šířku stuhy a raport (šířka loga + šířka mezery mezi tisky). Zadejte barevnost stuhy a loga. Zadejte, kolik metrů stuhy s potiskem, chcete zakoupit. Připojte svou adresu a kontaktní telefonní číslo. Vše odešlete na mail našeho obchodního oddělení. Dotazy Vám zodpovíme také telefonicky, na požádání odešleme vzorky stuh. Vždy je však nutné zaslat grafiku. Zamezí se tak zbytečným problémům, například odhalíme, že logo je netisknutelné, protože obsahuje netisknutelné tenké křivky.

Jaké jsou náklady na pořízení stuh s potiskem?

Cenu stanovujeme individuálně na základě zadání. Ceny se pohybují od cca 40 Kč/m do cca 3,50 Kč/m podle objednávaného množství, počtu opakování tisků a podle použitého materiálu stuhy.

Jakou technologií tisknete na stuhy?

Nejvíce zakázek realizujeme metodou tisku horkým razícím štočkem přes razicí folii do textilní stuhy. Tato metoda se jmenuje HOT STAMPING - horká ražba. Pro menší zakázky lze použít termotransferový digitální tisk na stuhy a k dispozici je i 4barevný flexotiskový stroj pro potisk zejména plastových stuh. Velkou výhodou horké ražby je, že s její pomocí lze natisknout opravdu zlaté písmo.

Jak velká je minimální objednávka?

Stuhy s potiskem v metráži dodáváme v návinech po 100 m. Proto je také nejmenší objednávkou návin 100m. V případě, že budete chtít 120 m, je nutné objednat 200 m. Svatební stužky a stuhy si však můžete objednat již od množství 50 m v násobcích po 50 m.

Poskytujete slevy při velké zakázce na potisk stuh?

Samozřejmě. V nabídce, kterou Vám zašleme budou uvedena i další odběrová množtví a příslušné slevy. Např. pokud budete poptávat množství 500 m, odbržíte i nabídku na 1000 a 2000 m.

Jaký typ materiálu stuh používáte?

Převážnou část menších zakázek do 1000 m tiskneme na acetátové stuhy typu SATIN. Tyto stuhy nabízíme v široké barevné škále a šířích stuh 10, 15, 25 a 40 mm. U zákazníků jsou tyto acetátové stuhy oblíbeny pro svojí příznivou cenu a tuhost. Velice dobře se totiž s nimi pracuje a například mašle z nich navázané dobře drží tvar a hlavně nepoléhávají. Pro potisky stuh v množstvích nad 1000 m však také používáme oboulící atlasové stuhy (double-face polyester ribbons). Ty stuhy máme k dispozici v šířích 10,15,25 a 40 mm. Jejich základní barevná škála však není tak široká, ale od 10000 m lze vyrobit odstín na přání. Nesmíme však zapomenout na stuhy plastové typu METAL a METAL MAT. Tyto stuhy jsou s metalickým lesklým nebo matným povrchem a lze je objednat v šířích 10,15, 19, 30, 50 mm. Oproti textilním stuhám jsou výrazně levnější, ale hodí se jen na specifické typy použití. Rozhodně je nedoporučujeme na luxusní výrobky.

Jak dlouhý tisk na stužky můžete natisknout?

Grafický návrh musí být tak vyhotoven, aby se tisk vešel do délky 200 mm a posun stuhy do 80 cm. To znamená, že napřiklad lze tisknout až 20 cm dlouhý text a tisk na stužce opakovat po 80 cm. Maximální výška tisku je omezena šířkou použité stuhy. Obecně nedoporučujeme tisk až na okraj stuhy. Z toho plyne, že maximální šíře grafického návhu by měla být o 3-4 mm menší, než je šířka stuhy. Například u stuh 15 mm širokých by tisk neměl být vyšší než 12 mm.

Mohu si u Vás objednat stuhu s vytištěným logem?

Samozřejmě, od toho tu jsme. Vaše logo nám dodejte ve vektorovém rozkřivkovaném souboru ve formátu pro Corel 12 (.cdr) nebo Adobe Illustrator (ai). Podrobné informácienájdete na stránke Ako objednať potlač stúh?

Jaké písmo a jaké velikosti jsou k dispozici?

K dispozici jsou nejběžnější typy písem, ale protože však v dnešní době není problém převést grafiku do křivek, není ani problém, abyste nám zaslali grafický návrh s Vaším stylem písma. Co se týče výšky písma, jsme omezeni šířkou stuhy a okrajem na stuze, kam se již netiskne. Minimální výška písma závisí na vzhledu fontu. Na to je třeba brát ohled, pokud chcete tisknout například texty ve velikosti menší než 2mm a nebo křivky o síle pod 0,2mm. U mnohých písem při této velikosti písma dochází ke ztrátě čitelnosti a k takzvanému "slití" písma do jednolité plochy. Klasickým případem je (R), které se při velikosti 1,5mm natiskne na stuhu jako bod. Upozorněte prosím své grafiky na tento problém!

Jaké jsou dostupné barvy stuh a písma?

Barevnost je dána použitou stuhou. SATIN, ATLAS, STANDARD, METAL, METAL MAT. Prohlédněte si prosím barevnice těchto stuh zde. Budete-li je chtít mít fyzicky k dispozici, můžete si vzorkovnice objednat v našem e-shopu. Co se týče barev potisku písma jsme omezeni odstíny,které dodávají výrobci razicích fólií. Výrobci nedodávají všechny odstíny, ale nejběžnější odstíny mají v nabídce. Výrobci nepoužívají barevnou škálu PANTONE a tak některé odstíny jsou podle PANTONE nezařaditelné.

Existují nějaké doporučení jaké volit barvy stuh a potisků?

Doporučujeme používat tmavé odstíny razící pásky na světlé odstíny stužek a naopak světlé odstíny razicí pásky na tmavé stužky. Zvolte si takovou kombinaci stuh a razící pásky, abyste byli spokojeni, protože naším doporučením nejste vy vázáni. Setkáváme se zákazníky, kteří chtějí realizovat tisk na světlé stuhy světlými odstíny razicích stuh. To je v pořádku, protože stuhy jsou vyráběny na přání zákazníka.

Jak se stuhy s potiskem balí?

Všechny stuhy se zákaznickým potiskem navíjíme na sebe na papírové dutinky. Vzniká tak kotouč o půměru cca 20cm. Standardní délka návinu je 100m.

Mohu poptat cenovou nabídku objednávku na potisk stuh (pásek) telefonicky?

Litujeme, ale toto není možné. Pokud je poptávka písemně, odpadá mnoho problémů a zmenšuje se pravděpodobnost chyb. Pokud opravdu spěcháte, dodejte nám grafiku v měřítku 1:1 a nabídka může být hotová do 5 minut.

Jaké lze za potisk stuh na zakázku zaplatit.

Nejběžnějším zůsobem platby je platba dobírkou a nebo bezhotovostně z účtu na účet. Zákazníkům umožňujeme také platbu prostřednictvím PayPal. Nepřijímame šeky. Další informace získáte v e-shopu. U větších zakázek je vyžadována záloha ve výši 50% předpokládané hodnoty zakázky před zahájením výroby. Doplatek bývá splatný při dokončení zakázky.

Jak brzy mohu očekávat, že moje potištěné pásky obdržím?

Objednávky vyřizujeme průběžně a to v řádu několika dnů, pokud jsou suroviny skladem. Pokud nejsou, je termín dodání 14 dnů až 3 týdny. Vždy se však snažíme vyhovět a stihnout termín zákazníka. Proto se individálně informujte na aktualní termín, zejména pokud je na realizaci málo času. Stuhy se zákaznickým potiskem Vám pak přepravní firma doručí na místo určení v ČR do následuícího pravovního dne. Do zahraničí pak do cca 5 pracovnich dnů.

Mohu stužky vrátit, pokud jsem nespokojená?

Samozřejmě, ale nestává se to často. Tisk realizujeme až po schvállení grafického návrhu a tisk prochází průběžnou kontrolou, při které se kontrolují všechny důležité parametry. Reklamace se buď vyřídí bezplatně vytištěním nových stuh, nebo je poskytnuta sleva. Případně je vrácena poskytnutá platba.

Nabízíte nějaké další metody potisku stuh než je ražba? Pokud ano, jaké jsou zde možnosti.

Technologii průběžně inovujeme a zařazujeme i nové výrobky. Průběžně proto kontrolujte naše stránky. Nejčastěji se objevují nové odstíny stuh, ale objevují se i nové technologie a tím i výrobní možnosti. Například připravujeme nízkonákladové termotisky stužek a z výrobků například stužky na krk. O novinkách, které zavedeme do výroby Vás budeme informovat na našich stránkách.

Pokud používáte štočky k tisku stuhy, kde se dozvím cenu za tento štoček?

Cenu štočku individuálně nekalkulujeme. Od nás obdržíte nabídku za kompletní zakázku. Ta není navyšována o žádné další výrobní náklady. Teda ani o cenu štočku.

Jak nejrychleji umíte zakázku realizovat?

Pokud se jedná například o dotisk z již realizované zakázky, můžeme říci , že jsme schopni stuhy tisknout do několika hodin po přijetí objednávky. Pokud se však jedná o nový tisk, je nutno zajistit nejdříve štoček. Za běžných okolností jej umíme zajistit do 2 pracovních dnů. Pokud zakázka opravdu spěchá potřebujeme od zákazníka maximální součinnost a zejména pak urychlené předání grafických podkladů a to v předepsaném formátu.

Mohu kombinovat text a vlastní logo (grafiku).

Ano. Pošlete nám své logo s textem v měřítku 1:1 v předepsaném souboru.

Co je to raport?

Raport je vlastně vzdálenost, o kterou dojde k posunu stuhy mezi jednotlivými tisky. Je to tedy šířka potisku a mezera mezi potisky. Maximální raport je 80cm. Pokud by byl raport menší než šířka tisku, tisky by se na stuze překrývaly.

Máme vícebarevné logo. Kolika barvami umíte tisknout?

Většinu zakázek tiskneme jednobarevně. V některých případech však umíme tisnout horkou ražbou 2 nebo 3 barvy. Vždy záleží na tvaru loga a náročnosti soutisku. Tyto vícebarevné tisky posuzujeme individuálně, případ od případu.

Jak Vám mohu zaslat grafické podklady?

Grafické podklady do 10MB zasílejte mailem. Pro větší soubory lze využít například www.uschovna.cz

V jakém grafickém formátu mám zaslat podklady?

Preferujeme podklady v Corelu 12 a starších verzích. Akceptujeme také Adobe Illustrator (ai). Grafika musí být ve vektorech a písma musí být rozkřivkována! V některých případech akceptujeme soubory ve formátu TIF s velkým rozlišením. To, že soubor lze vytisknout na Vaší laserové nebo inkoustové tiskárně neznamená, že data jsou vhodná pro přípravu tiskového štočku. Nekvalitní data pak způsobují například otrhané okraje písma apod. Bude-li nutný zásah našeho grafika (retušování apod.) budou Vám vícenáklady připočítány.

Nemáme možnost jak Vám dodat grafiku v předepsaném formátu. Můžete akceptovat naskenovaný obrázek?

V extrémním případě ano. Práce grafika na úpravě dat Vám však bude připočítána.
Několik dobrých pravidel pro skenování:

  • Scanner nastavte tak, aby rozlišení bylo od 600 do 1200 dpi a data uložte jako "bitmapa tiff".
  • Pochopitelně odstraňte přebytečné okraje okolo obrázku. Pokud to neuděláte vznikne "malé umelecké dílko", které nepůjde zaslat emailem.
  • Formáty JPG a GIF neakceptujeme. Jsou skvělé pro prohlížení na počítači, ale málokdy jsou dostatečně kvalitní pro tisk.