Stuhy, látky a výrobky z organzy

Organza je velmi oblíbeným materiálem pro svatební dekorace. Organza je vzdušný a třpytivý materiál, ale existuje též matná organza nebo organza s potiskemnejrůznějších motivů. Výhodou organzy je její tvárnost - dá se prohýbat a různě mačkat. Tvar, který vytvoříte, bude držet.

Základní rozdělení organzy

Obšitá organza

obšitá organza

Obšitá organza se třepí a je řídká, proto potřebuje na okrajích zpevnění. Většinou pochází z méně kvalitního asijského dovozu.

Organza s drátkem

Organza s drátkem je velmi praktická při vytváření dekorací. Drátky pomáhají držet tvar a díky nim se s látkou velmi snadno manipuluje. Proto tento druh organzy využívají zejména designéři. Buďte jako oni a používejte organzu s drátkem, docílíte tak  dokonalého výsledku při výrobě vlastních svatebních dekorací.

Organza s potiskem

Potisk je realizován nejčastěji sítotiskovými barvami a tisk bývá jednobarevný nebo vícebarevný. Organza s potiskem se hodí na výzdobu svatebního stolu.

Organza řezaná

Řezaná organza se využívá jako kvalitní dekorační materiál, je silnější a kvalitněji tkaná než obšitá organza. Proto se také na stranách nepáře. Jistě se bude dobře vyjímat uprostřed Vaší svatební tabule, ať už jednoduše natažená či umělecky zmačkaná. Je vhodná také pro výzdobu svatebních aut , používá se také pro vazbu květin, například svatební kytice, která tak získá nádech luxusu. Organzu používají i bytoví designéři například na záclony a jiné dekorace.

Organza s glitry

Organza s glitry je velmi luxusní dekorační materiál. Obsahuje v sobě jemné třpytky, které vytváří třpytivé odlesky. Organzu s glitry využijete k dekoracím svatebního sálu nebo svatební tabule. Organzu s glitry prodáváme většinou v pásu o šířce 36 cm.

NÁŠ TIP: Pořiďte si levnější vlizelín, který položíte do uličky k oltáři. Dále kupte organzovou šerpu třeba 120 mm  nebo 160 mm širokou. Skrz ní provlečte nit a lehce stahněte. Vytvoříte krásný dekorativní pás více či méně zvlněný, který položte na okraj nataženého vlizelínu.

Na našem e-shopu můžete najít různé barvy a šířky organzy i nespočet dalších variant - organza s potiskem, organza s lemováním či organza s drátkem pro lepší tvárnost.