Návod na výrobu mašle

Nehledáte náhodou stuhy a stužky?

Omlouváme se, ale nevíme, zda hledáte mašle nebo stuhy. Sortiment stuh , stahovacích mašlí , hvězdic a textilních mašliček nabízíme v jiných kategoriích.

Textilní stuhy

Stuhy podle typu, odstínů a barev..

Stahovací mašle

Pomohou i laikovi zabalit dárky rychle a levně.

Levné stužky

Stuhy za pár korun na vaše dárky máme tady.

Dárkové stužky

Stuhy pro balení dárků v praktických návinech.

Video návody, jak vázat mašle...

Dvouočková mašlička

Obtížnost:
 
 
 
 
 

Tato mašlička je elegantní a jednoduchá. K její výrobě vám doporučujeme používat jemně tkané oboulící atlasové stuhy  v šířce alespoň 4 cm, které nabízíme v pestré paletě barev. Pokud si z atlasových stuh nevyberete, můžete návod snadno použít na zlaté nebo stříbrné lurexové stuhy .

 

  • ostré nůžky
  • jehlu a nit
  • pravítko 

V návodu se pracuje s otevřeným ohněm. Oheň nemusíte použít, pokud použijete opravdu ostré nůžky.

 

Mašle Prstovka

Obtížnost:
 
 
 
 
 

Předcházející videonávod vám ukázal jak vyrobit větší mašle ze široké stuhy. Pokud ale nemáte po ruce širokou stuhu, můžete si mašličku vyrobit podle tohoto návodu. Pro výrobu vám doporučíme opět   atlasové stuhy  různých barev v šířce 1 cm  a 1,5 cm . Vhodné jsou také taftové stuhy  nebo lurexové stuhy .

 

K samotné výrobě nic dalšího již nepotřebujete. Velikost mašličky bude záviste od velikosti vašich prstů.

 

Mašlička Šestiočka

Obtížnost:
 
 
 
 
 

Nebojte se, mašlička Šestiočka nebude na výrobu složitá. Naučíme vás totiž nejdříve vyrobit malý přípravek, s kterým bude výroba hračkou. Šestiočku opět vyrobíte z atlasové stuhy  šíroké 1 až 1,5 cm. Můžete použít také taftové stuhy  nebo organzové stuhy . Případně také  stuhy široké 15 mm .

 

  • Pětivrstvý kartonový papír
  • 4 silnější špejle
  • nůžky, pravítko, tužka,vteřinové lepidlo 

Podle návodu si nejdříve vyrobíte přípravek z lepenky a špejlí. Pozici špejlí můžete fixovat lepidlem. Platí zde pravidlo, že čím větší jsou rozteče špejlí, tím širší stuhy můžete použít a tím větší bude výsledná mašle. Přípravek můžete použít také na výrobu Prstovky.

 

Mašle Víceočka

Obtížnost:
 
 
 
 
 

Tuto mašličku vám doporučujeme si vyrobit z organzových stuh  širokých 15 mm. Hustota mašle je dána počtem otáček a průměr mašle je dán délkou otáčky.

 

K samotné výrobě nic dalšího již nepotřebujete. Mašle je vyrobená za chvilku a efekt je dokonalý.

 

Dvoubarevná Víceočková

Obtížnost:
 
 
 
 
 

Pokud při výrobě mašle použijete dvě různobarevné stuhy, jednu širokou a druhou úzkou, získáte zajímavou dvoubarevnou Víceočku. Skvělého výsledku dosáhnete použitím atlasových stuh . ale také použitím levnějších metalických stuh

 

I zde platí, že mašle je vyrobena za chvilku.. Věnujte však pozornost výběru vhodných barev a motivů tak, aby k sobě ladily. Pamatujte, že z hezké stuhy není hezká mašle :-).

 

Široká víceočková mašle

Obtížnost:
 
 
 
 
 

Tato mašle je obdobou předchozích variant. Pro její výrobu se však použije široká stuha , která by měla být minimálně 4 cm široká a dostatečně tuhá. 

 

K samotné výrobě nic dalšího již nepotřebujete. Mašle je vyrobená za chvilku a i zde je efekt je dokonalý.

 

Balíme dárky

Obtížnost:
 
 
 
 
 

Přinášíme vám také jednoduchý návod, jak zabalit dárek. K zabalení můžete použít metalizované folie a jako stuhu lze použít obyčejnou organzovou stuhu.

 

I zde platí, že mašle je vyrobena za chvilku. Věnujte však pozornost výběru kombinací barev. Pamatujte, že z hezké stuhy nemusí být hezká mašle :-).

 

Jak vyrobit svatební vývazek

Obtížnost:
 
 
 
 
 

Svatební vývazky si vyrobíte snadno a rychle z atlasových stužek pomocí obyčejné vidličky. Použíjte atlasové stuhy  široké maximálně 1 cm. 

 

K samotné výrobě kromě vidličky ani tady nic dalšího již nepotřebujete a vývazek je vyrobený za chvilku.

 

Růžička

Obtížnost:
 
 
 
 
 

Tyto krásné růže si můžete doma vyrobit nejen z atlasových stuh širokých 25 mm , ale skvěle vypadají i ze stuh STANDARD  o šířce 20 nebo 30 mm. 

 

  • ostré nůžky
  • jehla s nití

Růžička se vám asi na poprvé nepodaří, ale jehla s nití vám pomůže si růžičku ochránit před rozmotáním. Proti rozmotání lze použít také tafixovou pistoli. Výroba chce trochu cviku a trpělivosti, ale výsledek za to stojí.

 

Velká mašle (nejen) na vánoční stromek

Obtížnost:
 
 
 
 
 

Nejen na vánoční stromeček se vám bude hodit tato mašle. Široké stuhy si vyberte v nabídce šifónových stuh  a použijte šířku 4 až 6 cm. Na úzké stuhy volte o šířce 2,5 a 4 cm a my vám doporučujeme  lurexové stuhy  ve zlaté nebo stříbrné barvě.

 

  • ostré nůžky
  • tyčka nebo jehlice

Dále budete potřebovat jehlici nebo tyčku, ostré nůžky a trošku trpělivosti.

 

Doporučujeme:

Na závěr vám nabízíme edici knih od přední české odbornice na dárkové balení, paní Radky Křivánkové. V knize jsou přehledně popsány návody na balení dárků a knihy poslouží jako zdroj inspirace pro laiky i odborníky.  A pro ty méně zručné, zde máme kolekci hotových mašlí .